Úvod » Program

Kalendář akcí

Říjen 2020
PO ÚT ST ČT SO NE
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
             

Předešlé akce

Farářka Sandra Silná - bude přesunuto na jiný termín

VÍCE INFORMACÍ

Archív akcí

Politický aktivista Benjamin Roll - bude přesunuto na jiný termín

26.10.2020 | 18:30 h

Benjamin Roll založil spolu s Mikulášem Minářem spolek Milion chvilek pro demokracii před dvěma a půl lety. Nenápadný student Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy je náboženským vyznáním evangelický křesťan a chce se stát farářem. A ve spolku, který se stojatými vodami české společnosti hodně zahýbal, je místopředsedou. Od roku 2017 do roku 2019 byl předsedou Poradního odboru mládeže pražského seniorátu Českobratrské církve evangelické. Mimo jiné vystoupil na podporu institutu stejnopohlavního manželství. Ve spolupráci s další studentkou teologické fakulty vymyslel společenskou hru Christivity, jejíž inspirací se stala jiná hra, a sice Activity. Křesťan, pravdoláskař, student a člověk – jak sám sebe představoval – Benjamin Roll bude naším hostem. Moderuje Barbora Tachecí.

VÍCE INFORMACÍ

O lidském vědomí a podvědomí s pedagogem, spisovatelem a malířem Karlem Kostkou - přesunuto na leden 2021

02.11.2020 | 18:30 h

PaedDr. Karel Kostka, MBA, Ph.D. náleží do malé skupiny lidí ve světě, jimž byla při oficiálních testech naměřena hodnota IQ vyšší než 200, konkrétně 206. Je uznávaným malířem, rozsáhlá je i jeho literární tvorba. Svá díla vydává pod pseudonymem Karel Cubeca. Na sklonku roku 2015 vydal pozoruhodnou publikaci „Kdo jsme? Obecná teorie vědomí, času, prostoru a bytí", která vyvolala široký ohlas jak ve veřejnosti, tak v akademickém světě. Večer bude moderovat Karel Drašnar.

VÍCE INFORMACÍ

Šéf Bontonfilmu Martin Palán

09.11.2020 | 18:30 h

Martin Palán- šéf Bontonfilmu / koupil ho ve 30 letech, ve společnosti Bontonfilm začínal ještě jako student Fakulty sociálních věd, divadelník a autor písniček. Dnes je Martin Palán jejím ředitelem i vlastníkem. Důležitým partnerem je pro nás Tesco jako velmi mediálně zdatný řetězec, který spustil svoji vlastní digitální distribuční platformu Clubcard Kino a věnuje se intenzivně zábavě. Změnou svého obchodního modelu se mu podařilo ve třech uplynulých letech ztrojnásobit tržby v oblasti fyzických nosičů. 'Náš marketingově-obchodní model, který jsme aplikovali s Tescem, se nám podařilo přesunout do Asie, 20th Century Fox ho použila v Hongkongu a na konferenci firmy v Los Angeles jsme byli označeni za lídra inovace v prodeji fyzických nosičů. Námi vyvinutý model je zkrátka životaschopný i na druhém konci světa – je tam také prostor na trhu, chuť vlastnit fyzické nosiče, takže jsou tam peníze, které stačí zvednout…”

VÍCE INFORMACÍ

Nestor českého digitálu Josef Šlerka

16.11.2020 | 18:30 h

Josef Šlerka byl na webu Lupa.cz byl označen za „nestora českého digitálu“, na webu Startupnews.cz  za „matadora české IT scény“. Zaslouženě. Proslavil se už jako datový analytik a řadu let prožil ve startupech jako vedoucí vývoje i výzkumu. Ale stále se snaží pohybovat mezi více světy. Víc jak dekádu učí studenty rozumět médiím a tomu, jak mění svět - je vedoucím Studia nových médií na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy. A k tomu vede fond, který se snaží pomoci českým novinářům a médiím zpět na nohy. V roce 2014 byl v rámci cen českého internetu Křišťálová Lupa zvolen odbornou porotou „Osobností roku“. Baví ho číst a interpretovat a tvrdí, že poznání je rozkoš. Ředitel Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky, vysokoškolský pedagog Josef Šlerka bude hostem Barbory Tachecí.

VÍCE INFORMACÍ

Ekonom a populární publicista Miroslav Zámečník

23.11.2020 | 18:30 h

Ekonom a populární publicista Miroslav Zámečník vystudoval pražskou Vysokou školu ekonomickou a úspěšně dokončil Pew Fellow Program na Georgetown University ve Washingtonu. Byl členem Národní ekonomické rady vlády, ale i vedoucím Centra pro ekonomickou analýzu v kanceláři prezidenta Václava Havla, nebo vyjednávačem Středoevropské zóny volného obchodu a zástupcem České republiky ve Světové bance (1994-1998). Tam byl zodpovědný za dohled nad operacemi banky v jihovýchodní Asii a za rozvoj soukromého/finančního sektoru. V roce 1998 a 1999 pracoval jako senior konzultant u společnoti Arthur D. Little v oddělení Finančních institucí, kde působil jako poradce Ministerstva financí pro restrukturalizaci společností s finančními/provozními obtížemi. V roce 2000 a 2001 byl zástupcem generálního ředitele Revitalizační agentury, kde pracoval na řadě restrukturalizačních projektů, fúzí a akvizic. Taky působil jako zástupce generálního ředitele Konsolidační banky (2001), kde připravoval prodej "balíku" špatných pohledávek. Aby toho nebylo málo: Miroslav Zámečník je spoluautorem ekonomického programu Strany zelených. Ten je postaven na investicích do vědy a vzdělávání, zelené ekonomice a vytváření tzv. „smart jobs“, tj. pracovních míst v oborech, které absorbují a vytvářejí prostor pro výsledky vědy a výzkumu. Miroslav Zámečník – který je mimochodem také nadšeným zoologem – bude naším hostem. Moderuje Barbora Tachecí.

VÍCE INFORMACÍ

Business Special: Stanislav Bernard

30.11.2020 | 18:30 h

Přestože je jeho jméno spojeno především s pivem, je Stanislav Bernard mužem mnoha profesí. Spolumajitel Rodinného pivovaru Bernard v roce 1993 založil Český svaz malých nezávislých pivovarů, jehož byl několik let prezidentem. Za svou práci pro české pivovarnictví získal hned několik ocenění. Stanislav Bernard je politicky aktivní jako zastupitel města Humpolce a stál u zrodu Nadačního fondu proti korupci. Sám kandidoval do senátu jako nezávislý kandidát. Večer bude moderovat Jan Čenský.

VÍCE INFORMACÍ

Klubový večer

07.12.2020 | 18:30 h

VÍCE INFORMACÍ

Spisovatel Jiří Padevět

14.12.2020 | 18:30 h

Jiří Padevět je ředitel nakladatelství Academia, badatel a velmi plodný spisovatel. Každý rok mu vycházejí jedna až tři knihy. Běží to tak posledních 7 let. Za knihu Průvodce protektorátní Prahou získal oborovou i hlavní cenu ankety Magnesia Litera. Systematicky se věnuje českým dějinám 20. století, rozsáhle zmapoval protektorátní a poválečnou historii v českých zemích. Komunistický režim v padesátých letech 20. století považuje za depresivnější období než byla nacistická okupace českých zemí během druhé světové války. „Nepřítelem jsme byli my. Bojovali jsme sami proti sobě, což je vždycky těžší než boj proti cizímu.“, prohlásil. Spisovatel Jiří Padevět bude naším hostem. Moderuje Barbora Tachecí. Zveme vás

VÍCE INFORMACÍ

Poslední klubový večer 2020 - párty

21.12.2020 | 18:30 h

VÍCE INFORMACÍ

Generál Petr Pavel

11.01.2021 | 18:30 h

VÍCE INFORMACÍ

O lidském vědomí a podvědomí s pedagogem, spisovatelem a malířem Karlem Kostkou - bude přesunuto na jiný termín

25.01.2021 | 18:30 h

PaedDr. Karel Kostka, MBA, Ph.D. náleží do malé skupiny lidí ve světě, jimž byla při oficiálních testech naměřena hodnota IQ vyšší než 200, konkrétně 206. Je uznávaným malířem, rozsáhlá je i jeho literární tvorba. Svá díla vydává pod pseudonymem Karel Cubeca. Na sklonku roku 2015 vydal pozoruhodnou publikaci „Kdo jsme? Obecná teorie vědomí, času, prostoru a bytí", která vyvolala široký ohlas jak ve veřejnosti, tak v akademickém světě. Večer bude moderovat Karel Drašnar.

VÍCE INFORMACÍ

V případě, že byste se chtěli některého z následujících večerů zúčastnit, nebo se stát členem klubu, neváhejte nás kontaktovat na info@visionclub.cz, případně využijte formulář níže.
Souhlasím s tím, že poskytnuté osobní údaje budou zpracovány v nezbytném rozsahu pro účely zodpovězení mého dotazu, po dobu nezbytně nutnou, nejdéle však 24 měsíců. Další informace o zpracování mých osobních údajů společností VISION Business Club a.s., se nacházejí v Zásadách zpracování osobních údajů.