V ETW se recyklují ty nejšpinavější igelity, například obaly znečištěné od hlíny a sena ze zemědělské produkce nebo třeba sáčky od zásilek s oblečením, na nichž jsou „neodlepitelné“ papírové etikety. Výstupním produktem jsou drobné šedé lentilky, z nichž se opět vyrábí plastový obal - například smršťovací folie pro přepravu různých druhů zboží.
ETW se zaměřuje na recyklaci/materiálové využití nejrozšířenějšího druhu plastu na světě, který se zároveň nejméně recykluje - 70 milionů tun polyethylenu ročně.
Svojí unikátní technologií mechanické recyklace dosahuje nejvyšší energetické úspory na trhu ruku v ruce s nejvyšší efektivitou výtěžnosti.
Jako první společnost v Evropě uvedla na trh obaly s obsahem 70 % recyklátu ze žlutých popelnic.
Použití non-fossil/de-carbonized plastu je od roku 2030 legislativou povinná záležitost.
Za poslední 2 roky společnost vyrostla o 700 % v oblasti tržeb, poptávka je na 2000 % dnešní kapacity.
ETW řeší, jak se z bezcenného odpadu stává hodnotná komodita.
Vizí ETW je globální upscale recyklačního systému a maximalizace využití odpadního plastu napříč hodnotovým řetězcem – od těžby, logistiky, rafinerie, po znovupoužití v koncových produktech.
Strategickým cílem ETW je do roku 2030 vybudovat 100 000 tun roční recyklační kapacity a stát se největším zpracovatelem odpadního polyethylenu v EU.
Tento model slouží zároveň jako validace pro expanzi na trh v Asii a USA.
V roce 2024 ETW otevírá novou výrobní linku s navýšením kapacity o 500 %.
Mezi největší zákazníky patří Unilever, petrochemická společnost DOW či Zalando.
Mezi nejzajímavější aktuální projekty patří spolupráce se Singapurským recyklačním konsorciem, který se zaměřuje na globální řešení v oblasti recyklace plastů znečišťujících životní prostředí.
Věděli jste že:
Více o tomto tématu nám poví sám zakladatel ETW Tomáš Louda v Café Jasoň. (Putimská 716/4, 142 00 Praha-Libuš).