Úvod » Program

Kalendář akcí

Červenec 2020
PO ÚT ST ČT SO NE
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
             

Předešlé akce

Generál Petr Pavel

VÍCE INFORMACÍ

Archív akcí

Politik a hudební skladatel Michael Kocáb

07.09.2020 | 18:30 h

Politik a hudební skladatel Michael Kocáb má na kontě slušnou řádku hitů, boj za lidská práva i vytlačení velké posádky rudé armády z českých prostor. A ještě dříve založení kultovní kapely Pražský výběr. K 30. výročí listopadu napsal knihu VABANK. Sám se v roce 1989 dostal do epicentra tehdejší komunistické moci a tak jeho kniha připomíná politický thriller. A možná má další výrazné politické plány, nechme se překvapit. Večer bude moderovat Barbora Tachecí.

VÍCE INFORMACÍ

Fotografka Lucie Drlíková

14.09.2020 | 18:30 h

Lucie Drlíková je oceňovaná fotografka, která fotí pod vodou, která v současné době žije v Praze, po dvaceti letech života v různých částech světa.

VÍCE INFORMACÍ

Novinář a spisovatel Jefim Fištejn

21.09.2020 | 18:30 h

„Žádný jev není tak složitý, aby nemohl být vysvětlen židovským spiknutím“, napsal Jefim Fištejn ve svém eseji o antisemitismu, který nazval jevem trvanlivým, pružným a soběstačným. Rodák z Kyjeva, student Lomonosovy univerzity, který v roce 69 utekl do Československa. Odtud byl po podpisu charty vypuzen státní bezpečností, ale naštěstí s relativně hladkým přistáním v Mnichově a ve svobodné evropě. A vrátil se. Autor politických článků a komentářů  v českém, ruském, německém a anglickém tisku,  autor  několika knih a scénářů k dokumentárním filmům. Pan novinář Jefim Fištejn bude hostem Barbory Tachecí.

VÍCE INFORMACÍ

Klubový večer on-line

05.10.2020 | 18:30 h

Vzhledem k vývoji situace jsme se rozhodli pondělní klubová setkání 5.10. a 12. 10. přesunout opět do online prostředí. Odkaz zde: https://meet.google.com/xtv-sjaz-esr Barbora Soukupová představí spolupráci s Golf klubem Hostivař a dále budeme mít prostor pohovořit o klubu, změnách, které nás v poslední době potkaly a vizích do budoucna. Pokud máte jakékoliv připomínky a podněty, pojďme si o nich popovídat. Prezentace životní cesty Pavla Hendrycha proběhne na nejbližším možném klubovém setkání, jak situace dovolí.

VÍCE INFORMACÍ

Vision club open air - setkání členů u skleničky vína (Golfu Hostivař)

12.10.2020 | 18:30 h

Vzhledem k tomu, že moderátor Jan Čenský ani jeho host Richard Santus nepřijali naše online pozvání jsme se v rámci klubového večera on-line domluvili na setkání u skleničky v golfovém klubu Hostivař. Od 16. hodin bude probíhat klubový turnaj na 9 jamek. Pokud máte zájem se účastnit turnaje, je na něj vypsána událost zvlášť. Od 18:30 bude připravena večeře a následně si popovídáme u skleničky vína. Udržení osobního setkávání je pro vás podstatné, proto se snažíme přizpůsobit program klubu. Vzájemná podpora a soudržnost je právě v tomto čase nejdůležitější.

VÍCE INFORMACÍ

Klubové setkání při golfu

12.10.2020 | 16:00 h

Máte chuť zpříjemnit si odpoledne golfem s členy klubu? Sejdeme se na hřišti v Hostivaři. Jsou zarezervovány 3 flighty s tee time 16:00. Budeme hrát hřiště o 9 jamkách. Tento klubový mini turnaj je pro členy klubu zdarma.

VÍCE INFORMACÍ

Farářka Sandra Silná - bude přesunuto na jiný termín

19.10.2020 | 18:30 h

Sandra Silná je česká farářka Církve československé husitské, působí v náboženské obci u kostela v Brně na Botanické ulici. Farní zahradu přetváří na komunitní zahradu.

VÍCE INFORMACÍ

Politický aktivista Benjamin Roll - bude přesunuto na jiný termín

26.10.2020 | 18:30 h

Benjamin Roll založil spolu s Mikulášem Minářem spolek Milion chvilek pro demokracii před dvěma a půl lety. Nenápadný student Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy je náboženským vyznáním evangelický křesťan a chce se stát farářem. A ve spolku, který se stojatými vodami české společnosti hodně zahýbal, je místopředsedou. Od roku 2017 do roku 2019 byl předsedou Poradního odboru mládeže pražského seniorátu Českobratrské církve evangelické. Mimo jiné vystoupil na podporu institutu stejnopohlavního manželství. Ve spolupráci s další studentkou teologické fakulty vymyslel společenskou hru Christivity, jejíž inspirací se stala jiná hra, a sice Activity. Křesťan, pravdoláskař, student a člověk – jak sám sebe představoval – Benjamin Roll bude naším hostem. Moderuje Barbora Tachecí.

VÍCE INFORMACÍ

O lidském vědomí a podvědomí s pedagogem, spisovatelem a malířem Karlem Kostkou - bude přesunuto na jiný termín

02.11.2020 | 18:30 h

PaedDr. Karel Kostka, MBA, Ph.D. náleží do malé skupiny lidí ve světě, jimž byla při oficiálních testech naměřena hodnota IQ vyšší než 200, konkrétně 206. Je uznávaným malířem, rozsáhlá je i jeho literární tvorba. Svá díla vydává pod pseudonymem Karel Cubeca. Na sklonku roku 2015 vydal pozoruhodnou publikaci „Kdo jsme? Obecná teorie vědomí, času, prostoru a bytí", která vyvolala široký ohlas jak ve veřejnosti, tak v akademickém světě. Večer bude moderovat Karel Drašnar.

VÍCE INFORMACÍ

Zůstáváme v kontaktu - zprávy z první linie online setkání

09.11.2020 | 18:30 h

Jsme v poločase přerušení osobního setkávání. Naše skvělá Darina víkendy tráví v první linii jako sestra na JIP oddělení, kde pečuje o covid-19 pacienty. Podělí se s námi o své zkušenosti a poví nám, jak situaci prožívá personál i pacienti. V druhé části online večera se spolu podíváme do budoucnosti. Pojďme sdílet vize a predikce, jak se situace bude vyvíjet. Pojďme se inspirovat, povzbudit a setkat online na odkazu: https://meet.google.com/xtv-sjaz-esr

VÍCE INFORMACÍ

Nestor českého digitálu Josef Šlerka - bude přesunuto na jiný termín

16.11.2020 | 18:30 h

Josef Šlerka byl na webu Lupa.cz byl označen za „nestora českého digitálu“, na webu Startupnews.cz  za „matadora české IT scény“. Zaslouženě. Proslavil se už jako datový analytik a řadu let prožil ve startupech jako vedoucí vývoje i výzkumu. Ale stále se snaží pohybovat mezi více světy. Víc jak dekádu učí studenty rozumět médiím a tomu, jak mění svět - je vedoucím Studia nových médií na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy. A k tomu vede fond, který se snaží pomoci českým novinářům a médiím zpět na nohy. V roce 2014 byl v rámci cen českého internetu Křišťálová Lupa zvolen odbornou porotou „Osobností roku“. Baví ho číst a interpretovat a tvrdí, že poznání je rozkoš. Ředitel Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky, vysokoškolský pedagog Josef Šlerka bude hostem Barbory Tachecí.

VÍCE INFORMACÍ

Zůstáváme v kontaktu - zprávy z první linie online setkání

23.11.2020 | 18:30 h

Věříme, že máte chuť se po 14 dnech potkat opět online. Tentokrát, pokud vše vyjde jak má pohovoří Darina o víkendech strávených na JIP oddělení, kde pečuje o covid-19 pozitivní pacienty. V druhé části online večera dostane prostor každý z vás. Pojďme si sdělit pocity a predikce, jak se podle vás bude situace vyvíjet. Pojďme se inspirovat, povzbudit a setkat online na odkazu: https://meet.google.com/xtv-sjaz-esr

VÍCE INFORMACÍ

Zůstáváme v kontaktu online - Jan Švejnar

07.12.2020 | 18:30 h

V pondělí přivítáme na našem online setkání Jana Švejnara. Budeme se věnovat těmto tématům: - stav a budoucnost světové i české ekonomiky - změny v americké zahraniční politice - vliv Číny na světové scéně Pokud máte na pana Švejnara otázky, v předstihu prosíme o jejich zaslání mailem na adresu karel.drasnar@visionclub.cz, ať večer v on-line prostředí využijeme naplno. Vision klub rovněž nabízí komukoliv z veřejnosti účast na této akci po zaplacení poplatku 200,-Kč na klubový účet. Pro více informací prosím kontaktujte Vendulu - vendula.peruskova@visionclub.cz Odkaz pro připojení je stejný jako obvykle: http://meet.google.com/xtv-sjaz-esr Online setkání s Janem Švejnarem bude moderovat Karel Drašnar.

VÍCE INFORMACÍ

Vánoční setkání při punči na Kampě

21.12.2020 | 18:30 h

Stejně jako minulý rok se setkáme na venkovním prostranství před legendárním Bistrem Bruncvík na Kampě, kulisa mostního oblouku Karlova mostu a Čertovky, nám poslouží k neformálnímu setkání a požití / užití si svařáku. Dojde i na koledy, jestli bude chuť a kytara.

VÍCE INFORMACÍ

V případě, že byste se chtěli některého z následujících večerů zúčastnit, nebo se stát členem klubu, neváhejte nás kontaktovat na info@visionclub.cz, případně využijte formulář níže.
Souhlasím s tím, že poskytnuté osobní údaje budou zpracovány v nezbytném rozsahu pro účely zodpovězení mého dotazu, po dobu nezbytně nutnou, nejdéle však 24 měsíců. Další informace o zpracování mých osobních údajů společností VISION Business Club a.s., se nacházejí v Zásadách zpracování osobních údajů.