Úvod » Program

Kalendář akcí

Leden 2023
PO ÚT ST ČT SO NE
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Předešlé akce

Setkání s Karlem Řehkou

VÍCE INFORMACÍ

Archív akcí

Debata o prezidentských volbách s hosty Pavlíny Wolfové

09.01.2023 | 18:30 h

Prezidentská volba. Její anatomii studujeme měsíce a teď konečně míříme k rozuzlení. Přesně dva týdny po naší debatě v klubu bude mít řada lidí důvod k oslavě, jiní těžkou kocovinu. Co rozhodne? Kteří dva kandidáti postoupí do druhého rozhodujícího kola a kdo ho zvládne lépe? Kdo koho a jak může porazit. Co očekáváme od příštího prezidenta krom toho, že bude uměřenější než ten předchozí? Přijďte debatovat s těmi, kteří nabízejí různé úhly pohledu na to, čím právě žije naše země. Pohled zkušeného výzkumníka reprezentuje Jan Herzmann, který dokáže dojmy podložit čísly. Názor politického marketéra přinese Jakub Horák a zasvěcenými komentáři naší debatu opatří novinář Jindřich Šídlo.

VÍCE INFORMACÍ

Mimoklubová akce - bruslení a posezení pod Žižkovskou věží

16.01.2023 | 18:00 h

Na ploše 400m2 máme zamluveno na 2 hodiny kluziště pod Žižkovskou věží. K dispozici je přímo na místě půjčovna bruslí, brusírna a šatna. Hned vedle kluziště si sedneme do restaurace Miminoo, dáme si dobrý drink a občerstvení. Přijďte si zasportovat s partnery, partnerkami a dětmi!

VÍCE INFORMACÍ

Juraj Liška hostem Dušana Mlynarčíka

23.01.2023 | 18:30 h

Ještě před několika lety Juraj řídil významné středoškolské vzdělávací instituce v zemi. Pak se vydal na nejistou cestu obchodníka s drahokamy. Zúčastnil se několika expedic do Latinské Ameriky a díky svým osobním vazbám organizuje do tohoto regionu speciální dobrodružné cesty. Dnes se řadí mezi naše největší odborníky na smaragdy.

VÍCE INFORMACÍ

Valná hromada - v Chateau St. Havel - pouze pro akcionáře

30.01.2023 | 18:30 h

Dnes 30.1. 2023 od 18:30 se bude konat Valná hromada akcionářů Vision klubu.

VÍCE INFORMACÍ

Helena Horská hostem Pavlíny Wolfové

06.02.2023 | 18:30 h

Přední česká Ekonomka a poradkyně vlády Helena Horská. Je členkou Národní rozpočtové rady vlády, která už čtyři roky jen zírá, jak se nakládá s obsahem nešťastné státní kasy. Proč stát není firma a jak hospodaří? Budeme žít už jen na dluh? Jak se kdy může potkat ekonomika s politikou – myšleno racionální ekonomické uvažování s racionálním uvažováním těch, kteří chtějí být znovu zvoleni? Helena Horská ( 1975) je absolventkou VŠE a Institutu světové ekonomiky v Kielu. Nyní je hlavní ekonomkou Raiffeisenbank a členkou její dozorčí rady. Odbornice na měnovou politiku a cílování inflace. Zajímavá příležitost nahlédnout pod pokličku uvažování mozků, které řídí Českou republiku je setkání s Helenou Horskou v Chateau st. Havel. Doražte.

VÍCE INFORMACÍ

Členové členům

20.02.2023 | 18:30 h

Klubu se představí náš nový člen Petr Novák a spoluzakladatel klubu Pavel Hlavinka. Přijďme si poslechnout jak Petrův životní příběh, tak se seznámit s aktuálními aktivitami Pavla a jeho plány do budoucna.

VÍCE INFORMACÍ

Karel Oliva hostem Pavlíny Wolfové

06.03.2023 | 18:30 h

"Skutečným důvodem pro styl a rozsah úprav spisovné češtiny (…) bylo rozhodnutí změnit spisovný jazyk tak, aby jej zvládali i soudruzi vybavení poněkud nižším intelektem.“ To je jedna z citací z knížky, kterou právě vydal Karel Oliva. Jazykověděc, kterého nepřeslechnete a ani nepřehlédnete. Člověk, který vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Karlovy univerzity, obor informatika se specializací na matematickou lingvistiku. Působil mj. v Ústavu matematické lingvistiky Sárské univerzity v Saarbrückenu, kde habilitoval v oboru všeobecná lingvistika. Poté přešel do Rakouského ústavu pro výzkum umělé inteligence ve Vídni. V letech 2003-2016 byl ředitelem Ústavu pro jazyk český Akademie věd ČR.

VÍCE INFORMACÍ

David Duroň hostem Pavla Hlavinky

20.03.2023 | 18:30 h

David Duroň je bývalý český topmanažer, který dlouhá léta pracoval na vrcholných pozicích u zdejších telekomunikačních a IT společností a vydělával slušné peníze. V jeho životě ale nastal moment, kdy se rozhodl svůj život razantně změnit. Skončil jako zaměstnanec korporací, nastoupil na volnou nohu a našetřené peníze investuje do rozvoje komunity a pomoci konkrétním lidem v rybářské vesničce Elmina v západoafrické Ghaně. Jak k přerodu z tak trochu arogantního manažera, jak o svém manželovi dnes Andrea Duroňová s nadsázkou mluví, v sociálně odpovědného podnikatele a mecenáše došlo? To si poslechneme u nás v klubu. David Duroň vášnivým pěstitelem citrusů, svůj hotelový komplex v Ghaně nazval Lemon Beach Resort, a kdyby se kvůli dopadům pandemie jako citron tvářil, nikdo by mu to nemohl vyčítat. „Za jediný týden jsme přišli o rezervace v hodnotě dvou milionů korun,“ hlásí někdejší vysoký manažer, z něhož se podivuhodným řízením osudu stal majitel hotelu na africké pláži.

VÍCE INFORMACÍ

Darja Stomatová hostem Pavlíny Wolfové

03.04.2023 | 18:30 h

Na pozadí strašlivých událostí se svojí novinářskou prací – spontaneitou doplněnou o značnou dávku odvahy, empatie a zvláštním darem, že asi nepotřebuje spát, si získala respekt tady doma i u zahraničních kolegů. Mladá Darja Stomatová živě referovala o událostech na Ukrajině skze CNN international do celého světa, protože ona byla jediný zahraniční televizní reportér v Charkově v té nejkritičtější době. Dnes pracuje pro Českou televizi. Darja Stomatová , narozená v Kazachstánu babička, přišla k nám s rodinou v pěti letech. Původně mířili do Kanady, naštěstí přijeli k nám. Tedy máme světoznámou válečnou reportérku Darju Stomatovou, která se v klubu zastaví, než zjara znovu odcestuje na Ukrajinu.

VÍCE INFORMACÍ

Marek Rosa hostem Mirka Řehoře

17.04.2023 | 18:30 h

Marek Rosa je programátor, podnikatel a vizionář v oblasti umělé inteligence. Po úspěchu jeho firmy Keen Software House, která se proslavila hrou Space Engineers, založil firmu GoodAI, kde se věnuje svému snu - silné umělé inteligenci. Do GoodAI Marek zainvestoval svých 10 milionů dolarů a spolu s 20 inženýry zkoumají rozvoj obecné AI. Oblast umělé inteligence dnes hlavně v souvislosti s Chat GPT-3 od OpenAI nabírá na obrátkách. Přijďte si poslechnout, co si o tom všem myslí vizionář, který "jen nerozumuje", ale má svůj "skin in the game".

VÍCE INFORMACÍ

„Stát je zdroj peněz...“ aneb „Proč probouzíme ve středoškolácích podnikavost“

24.04.2023 | 18:30 h

Mirek Hofman, spoluzakladatel projektu Můžeš podnikat, spolu s Terezou Moravcovou a Karlem Drašnarem rozvinou debatu, proč je důležité inspirovat následující generace. A jak s nimi navázat přímý dialog. Na pódiu se také objeví zástupci středoškoláků, kteří se ve škole už zúčastnili některé z přednášek a začali díky ní uvažovat o svém vlastním podnikání.

VÍCE INFORMACÍ

Cyril Svoboda hostem Pavlíny Wolfové

15.05.2023 | 18:30 h

Diplomat, právník a politik Cyril Svoboda. V letech 1990 - 2010 poslanec. Čtyři roky - na přelomu milénia - zastával funkci ministra vnitra, pak se stal ministrem zahraničních věcí. Přesvědčením lidovec se dlouhé roky zabývá otázkami vnitřní bezpečnosti, obrany, zahraniční politiky a práva. S konfliktem na Ukrajině se znovu začal objevovat jako vyhledávaný expert ne zahraniční politiku a fungování mezinárodních institucí. Vystupuje jako podporovatel evropské integrace.Je také obratným a kritickým komentátorem vnitropolitické situace - ostatně „ jeho souputníci" jsou nyní ve vládě. Byl jedním z prvních, který na naší politické scéně hlasitě a razantně vystoupil proti ruské anexi Krymu v roce 2014. Ukrajinu zná, studuje, tak jako Rusko a vidí věci v kontextu. Jeho názory na válku rozhodně nepatří do mainstreamu. Velmi často mírní jednoznačné soudy a odhady situace, které mají spíš co do činění s přáními, než s realitou. K ročnímu výročí války řekl následující: „Agrese Ruska sjednotila Ukrajinu. Ať už lidé mluvili rusky nebo ukrajinsky, sjednotili se a stali se silným a sebevědomým státem, druhý klíčový moment je sjednocení Západu a Severoatlantické aliance. A pak třetí – ruská armáda byla na počátku útoku v katastrofálním stavu, naučila se však válčit. Nyní máme co dočinění s armádou, která si ví rady.“ Jak přemýšlí o tom, co bude dál se dozvíte 15.5. na klubovém setkání s Cyrilem Svobodou.

VÍCE INFORMACÍ

Členové členům

29.05.2023 | 18:30 h

Srdečně Vás zveme na tento klubový večer, kde budou hlavními spíkry Dušan Mlynarčík a nový člen, Vladimír Kondratěnko, který se v pouhých 22 letech stal členem belgické diamantové burzy DiamantClub van Antwerpen. Oba hosté se podělí o své osobní cesty a zkušenosti ze světa šperkařství. Budete mít možnost nahlédnout do různých aspektů jejich profesních životů, včetně obchodování s diamanty. Večer bude obohacený ukázkami přírodních i laboratorně vytvořených diamantů. Naši hosté se zaměří na svou edukační aktivitu v oblasti hodnocení a certifikace diamantů. Večer ale nebude jen o diamantech, ale také o sdílení osobních příběhů a životních filozofií. Vaše přítomnost bude tvořit pravou diamantovou atmosféru. Těšíme se na vás :-)

VÍCE INFORMACÍ

Mimoklubová akce: Exkluzivní návštěva Arcibiskupského paláce

05.06.2023 | 17:30 h

V Arcibiskupském paláci se podíváme do zajímavých komnat, soukromé kaple arcibiskupa a dalších místností plných obrazů a tapisérií v této krásné barokní budově. Již od 17:30 proběhne cca hodinová komentovaná prohlídka, poté bude připraven raut s občerstvením. Součástí akce bude krátká prezentace Svatovítských varhan, přičemž do sbírky veřejnost přispěla více jak 85 milionů korun. Na závěr proběhne diskuze s kardinálem a emeritním arcibiskupem Dominikem Dukou. Sejdeme se u budovy Arcibiskupského paláce.  Adresa: Hradčanské náměstí 56/16, 118 00  Praha 1-Hradčany. Přijďte prosím včas!

VÍCE INFORMACÍ

Dagmar Pecková hostem Pavlíny Wolfové

12.06.2023 | 18:30 h

Dagmar Pecková je česká operní pěvkyně, mezzosopranistka. Narodila se v roce 1961 v Chrudimi a vystudovala Pražskou konzervatoř a Akademii múzických umění v Praze. Její umělecká kariéra začala v 80. letech a od té doby se stala jednou z nejvýznamnějších a nejuznávanějších operních pěvkyň nejen v České republice, ale i v zahraničí. V repertoáru má více než 70 rolí a spolupracovala s řadou významných dirigentů a orchestrů. Za své umělecké působení získala mnoho ocenění, včetně Ceny Thálie a titulu zasloužilá umělkyně.

VÍCE INFORMACÍ

Valná hromada

12.06.2023 | 18:30 h

Projednání žádosti o udělení souhlasu s převodem akcií akcionáře RNDr. Jaroslava Tamchyny

VÍCE INFORMACÍ

Závěrečná letní party v námořnickém stylu

26.06.2023 | 18:30 h

Závěrečný večírek sezony 2022/2023 se bude tradičně konat v prostředí Chateau St. Havel. Přijďte se rozloučit s klubovou sezonou, tento večírek je výjimečnou příležitostí ke sdílení zážitků a zkušeností. Večírek bude spojen s ochutnávkou vín, kdy vybereme vína na další sezonu.

VÍCE INFORMACÍ

V případě, že byste se chtěli některého z následujících večerů zúčastnit, nebo se stát členem klubu, neváhejte nás kontaktovat na info@visionclub.cz, případně využijte formulář níže.
Souhlasím s tím, že poskytnuté osobní údaje budou zpracovány v nezbytném rozsahu pro účely zodpovězení mého dotazu, po dobu nezbytně nutnou, nejdéle však 24 měsíců. Další informace o zpracování mých osobních údajů společností VISION Business Club a.s., se nacházejí v Zásadách zpracování osobních údajů.