Úvod » Program

Kalendář akcí

Červenec 2022
PO ÚT ST ČT SO NE
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             

Předešlé akce

Závěrečný večírek v rytmu latiny

VÍCE INFORMACÍ

Archív akcí

Zahájení sezony s Romanem Prymulou

05.09.2022 | 18:30 h

Plk. prof. MUDr. Roman Prymula, CSc., Ph.D. se dlouhodobě věnuje zejména problematice imunizace a vakcín. Provází ho bohatá pedagogická, publikační, vědecká a poradenská činnost, přičemž získal řadu státních ocenění. Avšak Roman Prymula hraje i šachy, a to vskutku dobře, neboť Mezinárodní šachová federace mu udělila titul mistr FIDE. Lékař, politik, vysokoškolský pedagog, akademický a vědecký pracovník, šachista...to všechno jsou profese, které Roman Prymula za svůj život provozoval. Jaká profese je mu momentálně nejbližší? Co ho baví a v jakých projektech se angažuje dnes? To vše se dozvíme na úvodním klubovém setkání, těšte se!

VÍCE INFORMACÍ

Členové členům - Milan Benda a Mirek Hofman v kafé Jasoň

12.09.2022 | 18:30 h

Klubové základně se představí Mirek Hofman a Milan Benda.

VÍCE INFORMACÍ

Jan Kasl hostem Pavlíny Wolfové

19.09.2022 | 18:30 h

Sedmdesátiletý architekt Jan Kasl kromě toho, že stojí v čele České komory architektů (ČKA) je také člen její pracovní skupiny pro legislativu. Autorizovaným architektem je od roku 1992, v současnosti vede ateliér JK Architekti. V minulosti byl aktivní v politice, v letech 1998 až 2002 byl pražským primátorem a v letech 2002 až 2006 předseda strany Evropští demokraté.

VÍCE INFORMACÍ

Hypnotizér Jiří Zíka, hostem Pavla Hendrycha

03.10.2022 | 18:30 h

PhDr. Jiří Zíka působí v Praze jako hypnoterapeut, lektor a trenér klinické hypnózy. Jiřího hypnóza fascinovala už od dětství a stala se pro něj i prvotním impulzem ke studiu psychologie. Hypnoterapii pak uplatňoval při práci s pacienty na klinikách a pracovištích, jimiž prošel. V současnosti provozuje svou vlastní praxi a působí i jako trenér klinické hypnózy. Tématu transu a hypnózy se věnuje 40 let.

VÍCE INFORMACÍ

Mimoklubová akce – kavárna Mezi řádky aneb každý může pracovat, když chce – Kateřina Broža.

10.10.2022 | 18:30 h

Sami si pečou, sami si praží a sami to prodávají ve svých kavárnách a bistrech. A přitom mají hendikep. Jak se z jednoho silného osobního zážitku rozvinul projekt a následně vzniklo podnikání s lidmi, se kterými se do té doby nepočítalo. Dnes se jedná o soběstačný a udržitelný „sociální podnik“. Budeme se bavit o podnikání, které si málokdo z nás umí představit. Ve firmě pracuje 250 lidí, z toho 180 hendikepovaných. Dá se to uřídit? Jaké principy fungují? Můžou si to dovolit i další firmy? Proto vznikl Troublegang!

VÍCE INFORMACÍ

O energetické bezpečnosti s Václavem Bartuškou, hostem Petra Kuchaře

17.10.2022 | 18:30 h

Václav Bartuška je zvláštním velvyslancem ČR pro energetickou bezpečnost již patnáct let. „Nebýt války na Ukrajině, od ruského plynu bychom buď neodešli vůbec, nebo velmi pomalu. Pětiletý horizont ukončení závislosti na ruských surovinách je reálný. Vítězi této situace jsou jádro, obnovitelné zdroje a po nějakou dobu i uhlí,“ je Václav Bartuška přesvědčen. Pojďme si poslechnout současného českého diplomata, politika a publicistu, jeho zkušenosti a názory na energetickou situaci, které je nadmíru aktuální.

VÍCE INFORMACÍ

Cestovatel a polárník Petr Horký, hostem Karla Bárty

31.10.2022 | 18:00 h

"Ježíš nazdar Karle! Kde se tu bereš?”, obrátil se na mě někdo v letadle, když jsme se vraceli z pro mě nezapomenutlného klubového zájezdu do Guatemely. Nebyl to nikdo jiný než PETR HORKÝ, toho času na cestě zpět z Ekvádoru, kde spolu s dronistou Petrem Juračkou točili materiál o amazonských indiánech a majských pyramidách. Od té doby už uplynulo osm let, a Petr volá znovu. Říká mi, že mé záběry z drona z majského města Tikal konečně půjdou do kina. Skvělá zpráva, a velká čest pro amatéra jako jsem já. Petr Horký totiž společně s egyptologem Prof. Miroslavem Bártou právě dotočili film o proměnách velkých civilizací a jejich podobnostech s tou naší současnou. A já jsem kvůli těm záběrům málem přišel o drona a strážci parku na mě mířili s brokovnicí.. Ale to bych předbíhal. Přijďte si s námi popovidat o cestování, poslechnout pár vtipných historek z natáčení a podívat se na ukázky z tohoto Petrova nejnovějšího počinu s názvem “CIVILIZACE”.

VÍCE INFORMACÍ

Zatančíme si SALSU s mistrem ČR Honzou Dvořákem

07.11.2022 | 18:30 h

Několikanásobný mistr ČR v salse Honza Dvořák založil v roce 2004 školu Bohemian Salsa a taneční skupinu Bohemian Salseros, kde působí jako lektor, manažer a choreograf. Vede taneční kurzy pro širokou veřejnost, připravuje soutěžní páry a skupinu na vystoupení. Je držitelem několika lektorských, trenérských a porotcovských certifikátů.

VÍCE INFORMACÍ

Miroslav Kalousek hostem Pavlíny Wolfové

14.11.2022 | 18:30 h

Ministrem financí byl od 13. července 2010 do 17. června 2013. Od 17. června 2013 do 10. července 2013 byl ministrem v demisi. Narodil se 17. prosince 1960 v Táboře.Vystudoval Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze . Po studiu na vysoké škole pracoval v Praze ve výrobním podniku jako vedoucí investičního útvaru.

VÍCE INFORMACÍ

Klubový večer v dobročinném obchůdku Cesta domů

28.11.2022 | 18:30 h

CESTA DOMŮ pomáhá v nejtěžších chvílích lidského života. Bez nadsázky. Nezisková organizace CESTA DOMŮ již přes 20 let prostřednictvím služeb mobilního hospice umožňuje pečování o nevyléčitelně nemocné a umírající v jejich přirozeném prostředí a nabízí podporu jejich blízkým. CESTA DOMŮ je nezávislá na státu, politických stranách, církvích, privátních subjektech, provozuje dobročinné obchody a právě v jednom takovém obchodě se uskuteční klubové setkání. Na místě bude možnost zakoupit si dárky jako jsou knihy, diáře, oblečení, hry apod. Přijďte prosím s partnerkami, podebatujme a podpořme nákupem drobných věcí činnost této organizace.

VÍCE INFORMACÍ

Danuše Nerudová hostem Pavlíny Wolfové

12.12.2022 | 18:30 h

Danuše Nerudová je ekonomka, profesorka a emeritní rektorka Mendelovy univerzity v Brně (2018–2022). Byla zvolena jako historicky první žena ve vedení univerzity a zároveň nejmladší rektorka. Během jejího působení v čele instituce získala Mendelova univerzita jako první vysoká škola v České republice HR Award, ocenění za vytváření rovných příležitostí a transparentnost v oblasti řízení lidských zdrojů. Univerzita prošla pod jejím vedením významnou modernizací a změnami, které si pro své funkční období D. Nerudová vytyčila za cíl, a proto se v roce 2021 rozhodla neusilovat o funkci rektorky podruhé. V rámci svého profesního působení se věnuje tématu daní, jejich harmonizaci s evropským právem, důchodům či rovným příležitostem žen a mužů. Získala řadu mezinárodních i politických zkušeností. Od roku 2018 předsedala Komisi pro spravedlivé důchody, která předložila návrh důchodové reformy se širokou odbornou i politickou shodou. Ačkoli Komise vznikla za předchozí vlády, návrh reformy převzala většina stran do svých volebních programů a nová vláda jej zahrnula do programového prohlášení. Během první vlny Covid-19 společně s dalšími odborníky založila občanskou expertní iniciativu KoroNERV-20, která dávala politikům konkrétní doporučení, jak efektivně bojovat s dopady pandemie. S manželem Robertem mají dva syny a žijí v Brně.

VÍCE INFORMACÍ

Mons. Jan Bosco Graubner, arcibiskup pražský

19.12.2022 | 18:30 h

V polovině května letošního roku byl Jan Bosco Graubner jmenován pražským arcibiskupem a vystřídal tak Dominika Duku, který post zastával od dubna 2010. V rozhovorech z poslední doby biskup zmiňoval, že se bude soustředit zejména na život církve zdola. Co konkrétně to znamená? A jak je to vůbec s vírou v současné společnosti? Může církev pomoci eliminovat rozpady rodin či neschopnost lidí udržovat dlouhodobější vztahy? Patří mezi hlavní příčiny přílišné soustředění se na sebe sama? Jan Graubner si myslí, že "Rozhodující je slyšet své svědomí, o němž se říká, že je to Boží hlas v srdci. Svědomí se však musí dobře formovat." Pojďme si poslechnout názory představitele největší křesťanské církve a zároveň největší náboženské organizace na světě.

VÍCE INFORMACÍ

V případě, že byste se chtěli některého z následujících večerů zúčastnit, nebo se stát členem klubu, neváhejte nás kontaktovat na info@visionclub.cz, případně využijte formulář níže.
Souhlasím s tím, že poskytnuté osobní údaje budou zpracovány v nezbytném rozsahu pro účely zodpovězení mého dotazu, po dobu nezbytně nutnou, nejdéle však 24 měsíců. Další informace o zpracování mých osobních údajů společností VISION Business Club a.s., se nacházejí v Zásadách zpracování osobních údajů.