Úvod » Program

Kalendář akcí

Leden 2022
PO ÚT ST ČT SO NE
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Předešlé akce

Závěrečný večírek v rytmu latiny

VÍCE INFORMACÍ

Archív akcí

Klubový večer

09.01.2022 | 18:30 h

VÍCE INFORMACÍ

Mimoklubová akce - virtuální realita Praha na Měsíci

10.01.2022 | 17:30 h

Na skok na Měsíci, a přesto nohama pevně na Zemi. V obří hale českého Virtuplexu vyrazíme na virtuální výlet do vesmíru. Do vesmíru jsem se vydáme díky virtuální realitě, s jejíž pomocí se zájemci stávají účastníky neuvěřitelných výletů. Ty Virtuplex pořádá na okraji Prahy ve vůbec největší komerčně dostupné hale pro virtuální realitu na světě. Virtuální výlety mohou mít různý charakter, někdo sem jezdí probírat architekturu, jiní ve virtuální realitě hledají cesty, jak co nejlépe koncipovat službu a prostor, ve kterém je nabízena, někteří sem jezdí za poznáním. My se podíváme na Měsíc. Akcí nás provede architekt a tvůrce vr Praha na Měsíci Tomáš Rousek. Akce se koná od 17:30 do 21:00 na adrese: Do Čertous 3036/19, Praha 20. Více informací na https://www.virtuplex.cz/

VÍCE INFORMACÍ

E-COMMERCE SPECIAL: Jitka Dvořáková- šéfka CZC

17.01.2022 | 18:30 h

V roce 1990 zahájila desetileté působení v roli generální manažerky pro ČR a Slovensko pro japonskou značku Panasonic. Později přešla do Philipsu, kde se stala první ženou v historii firmy, která zastávala funkci v evropském vedení, když se stala generální manažerkou pro oblast střední a východní Evropy. Šéfka „hrdé dvojky“ na českém e-commerce trhu do ředitelského křesla usedla v roce 2013 a řídí společnost doposud. O rok později se pod jejím vedením společnost CZC.cz, dnes druhá největší entita v rámci Mall Group, přehoupla do zisku, a od té doby neustále roste.

VÍCE INFORMACÍ

prof. MUDr. Jiří Horáček, Ph.D., FCMA

24.01.2022 | 18:30 h

Jiří Horáček absolvoval v roce 1991 Lékařskou fakultu University Karlovy v Plzni, hodnost Ph.D. obdržel v r. 2002, docentem psychiatrie od r. 2004 a profesorem psychiatrie byl jmenován v roce 2009. Absolvoval výcvik v dynamické psychoterapii a vyjma psychiatrické atestace je nositelem také nadstavbové specializace v psychoterapii. Výzkumně se zaměřuje na funkční zobrazení mozku a zabývá se neurobiologií schizofrenie a deprese, mechanismem účinku antipsychotik a psychedelik, modelováním aktivity nervové tkáně a behaviorálním efektem psychoaktivních látek. Pracuje v Národním ústavu duševního zdraví (NUDZ) a na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V letech 2007-2009 a 2015-2017 působil jako předseda výboru České neuropsychofarmakologické společnosti (ČNPS). Autor nebo spoluautor několika monografií a více nežli 200 článků v odborných periodicích. Nejvýznamnější publikace profesora Horáčka byly věnovány neurobiologii léčby sluchových halucinací, neurobiologií schizofrenie, souvislostí mezi náladou, aktivitou serotoninu v mozku a citlivostí k inzulínu a mechanismu účinku psychedelik. V roce 2021 napsal společně s Danielou Drtinovou knihu Vědomí a realita: O mozku, duševní nemoci a společnosti.

VÍCE INFORMACÍ

Členové členům v Jamm clubu

31.01.2022 | 18:30 h

Členský večer, kde se blíže představí noví členové Tomáš Trachta a Štěpán Hrubý. Poté si společně po delší době zahraje naše členská kapela, místo k tomu bude více než příhodné. Tentokrát se sejdeme v Jamm Clubu, Pod kaštany 183/3, 160 00 Praha 6. V 18:30 startujeme.

VÍCE INFORMACÍ

Členové členům

14.02.2022 | 18:30 h

Členský večer, kde se blíže představí členové Pavel Hendrych a Tomáš Trachta.

VÍCE INFORMACÍ

Jefim Fištejn

28.02.2022 | 18:30 h

Vzhledem k aktuálnímu dění na Ukrajině jsme si dovolili změnit program a v pondělí do klubu zavítá Jefim Fištejn, který zhodnotí současnou situaci mezi Ukrajinou a Ruskem. Nabízí se i výhled či předpověď dalšího vývoje. Pokud vás situace na Ukrajině zajímá, začínáme klasicky v 18,30. Večer moderuje Karel Drašnar.

VÍCE INFORMACÍ

Radovan Vávra hostem Pavlíny Wolfové

07.03.2022 | 18:30 h

Radovan Vávra (*1963) je český ekonom, investor, podnikatel a bývalý bankéř, na přelomu tisíciletí působil ve vysokých funkcích velkých bankovních domů. V posledních letech se Vávra do povědomí široké veřejnosti zapsal také jako majitel twitterového účtu Žížala (@BlanikZ) i host řady internetových pořadů a podcastů. Sám dokonce jeden uvádí, podcast Radovana Vávry Ve vatě spolu s ním na webu Seznam Zprávy moderuje Markéta Bidrmanová. Radovan Vávra je muž s bohatými zkušenostmi ve světě finančnictví. Jakmile leží na stole finanční téma, Vávra hovoří rád. Hovoří hodně, hovoří pravidelně a stává se jedním z nejviditelnějších českých expertů v oblasti peněz. V rozhovorech se pravidelně vyjadřuje k tématům jako jsou investice či úvěry, hodnotí ekonomickou situaci české veřejnosti a dává rady, jak se vypořádat s inflací či rostoucími dluhy. I díky častým veřejným vystoupením sílí spekulace, zda bude Radovan Vávra kandidovat na prezidenta ČR. Úspěšný investor a milovník aut si přitom prošel i těžkým životním období, o zkušenostech s dluhy či hrozící žalobě může hovořit z první ruky. Více informací na www.radovanvavra.com

VÍCE INFORMACÍ

PharmDr. Margit Slimáková

14.03.2022 | 18:30 h

Margit Slimáková je specialistka na zdravotní prevenci a výživu. Zakladatelka 1. českého think tanku Globopol věnujícího se tématům zdravotní prevence a výživy. Vystudovala farmacii, dietologii v USA a absolvovala četné certifikované kurzy. Pravidelně publikuje a přednáší, propaguje zdravou výživu pro školy a nemocnice. Ve své praxi využívá osvědčené poznatky ze všech oblastí medicíny. Autorka bestsellerů „Velmi osobní kniha o zdraví“ a „Osobní receptář pro zdraví a pohodu“ a výživového doporučení Zdravý talíř. Podle průzkumu nezávislé mezinárodní organizace Ashoka je nejvlivnější českou expertkou v oblasti zdravého životního stylu, zdravé výživy a přístupu ke zdravotní péči. Více informací o Margit najdete zde: www.margit.cz

VÍCE INFORMACÍ

Klubový večer

20.03.2022 | 18:30 h

VÍCE INFORMACÍ

Soukromá prohlídka Klementina

21.03.2022 | 18:30 h

Klub na cestách za kulturou, sportem, poznáním. Společně si nejprve s komentovaným výkladem projdeme Národní knihovnu České republiky, poté bude připraven raut a občerstvení. Sídlem NK ČR je bývalá jezuitská kolej Klementinum, jež je národní kulturní památkou a patří mezi nejrozsáhlejší barokní stavby na území našeho státu. Knihovna se řadí mezi nejvýznamnější světové knihovny. Soubor historické a novodobé literatury obsahuje více než 7 milionů dokumentů s ročním přírůstkem 70 tisíc titulů.

VÍCE INFORMACÍ

Tomáš Klus

28.03.2022 | 18:30 h

Tomáš je český písničkář, textař, skladatel, herec, ale i bývalý moderní pětibojař. Svou tvorbu a interpretaci neomezuje hudebními žánry, typický je jeho důraz na kvalitní text a melodii, s jeho vlastním výrazem. Ve svých textech se nebrání komentování situace ve společnosti a často podporuje charitativní projekty. Žije v Mníšku pod Brdy, s manželkou a třemi dětmi.

VÍCE INFORMACÍ

Libor Mattuš a Veronika Allister v komunitním centru Jasoň

04.04.2022 | 18:30 h

LIBOR Mattuš je biohacker, spoluzakladatel biohacking platforem DoplňSe.cz a Code of Life. Je vystudovaný sinolog, v profesní praxi také certifikovaný neurojazykový kouč (ICF), vedoucí český instruktor chladové terapie, autor knihy Chladová terapie: kompletní průvodce otužováním, kouč vrcholových sportovců (BizBooks). Libor pracuje s týmy ve firmách a korporátech, kde pomáhá dostat lidem do praxe rozumnou míru “health-care”, založenosu na “self-care” postupech moderní vědy i tradiční moudrosti. VERONIKA Allister je Longevity Entrepreneur, zakladatelka Systers.bio - projekt, který se věnuje ženskému biohackingu, dlouhověkosti a wellbeingu - je autorkou knižního bestselleru Hoř pomalu. Je též spoluzakladatelkou projektu Code of Life, ambasadorkou vědeckého start-upu na měření biologického věku AgeCurve a projektu Longevity Forum. Několik let vede se svým manželem zdarma každou středu meditace laskavosti, je zastánkyní holistického fitnessu a inovativních metod v oblasti zdraví & dlouhověkosti. Její aktivity souvisí s nastavováním nových paradigmat ve zdravotnictví.

VÍCE INFORMACÍ

Pavel Vyhnánek, M.A. náměstek primátora - Člen Rady hl. m. Prahy pro oblast financí a rozpočtu

11.04.2022 | 18:30 h

Pavel Vyhnánek absolvoval středoškolská a vysokoškolská studia v Německu a v Itálii. Následně se vrátil zpět do České republiky a pracoval v bankovním sektoru, od roku 2018 je zastupitel hlavního města Prahy a náměstek primátora pro oblast financí a rozpočtu. V této funkci musí čelit výpadkům rozpočtu způsobenými pandemií covidu-19 a následnými vládními opatřeními. Pojďme si poslechnout jaké významné projekty jsou již v chodu, připravují se nebo se v brzké budoucnosti plánují.

VÍCE INFORMACÍ

Členové členům v Jamm Clubu

25.04.2022 | 18:30 h

V rámci večera Členové členům se představí čestný prezident našeho klubu Petr Kuchař a stávající předseda představenstva Karel Drašnar. Sejdeme se v Jamm clubu (Pod kaštany 183/3, 160 00 Praha 6).

VÍCE INFORMACÍ

Valná hromada - v Chateau St. Havel - pouze pro akcionáře

02.05.2022 | 18:30 h

Dne 2.5. 2022 se bude konat Valná hromada akcionářů Vision klubu.

VÍCE INFORMACÍ

Golfový turnaj pro golfisty i negolfisty v Hostivaři

09.05.2022 | 17:00 h

Zahrajeme si 12 jamkové hřiště v Hostivaři, vyhlásíme golfového mistra klubu (obhajovat loňské prvenství ve hře na rány bude Barbora Soukupová a Jan Mareš), poté bude připraveno občerstvení pro golfisty i negolfisty s volnou zábavou.

VÍCE INFORMACÍ

Mojmír Hampl, ekonom a spisovatel

16.05.2022 | 18:30 h

Mojmír Hampl je český ekonom, bankéř a publicista s tituly z Vysoké školy ekonomické v Praze a University of Surrey ve Velké Británii. Většinu svého dosavadního profesního života zasvětil České národní bance (ČNB), kam nastoupil jako analytik po obhajobě diplomové práce u tehdejšího viceguvernéra ČNB Pavla Kysilky. Po čtyřleté přestávce, kdy působil jako ekonom v České spořitelně a později jako člen vedení České konsolidační agentury, se v roce 2006 do ČNB vrátil, když byl jmenován do její bankovní rady. Mezi lety 2008 a 2018 zastával funkci viceguvernéra ČNB. Celý život se ve svých pracích opakovaně vrací k tématu peněz, měn a centrálních bank. I proto je znám svými velmi ostrými názory na téma eura a také evropské integrace. Publikoval více než tři sta populárních a odborných článků v nejrůznějších oblastech jeho širokého zájmu - od makroekonomie, přes ekonomickou historii až po příspěvky na téma kryptoměn. Přednášel na řadě míst světa, zejména o měnové politice a centrálním bankovnictví.

VÍCE INFORMACÍ

Prof. Pavel Kolář

23.05.2022 | 18:30 h

Pavel Kolář se narodil v roce 1963 v Praze. V letech 1983–1987 studoval obor rehabilitace na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze. Již v době studia se orientoval na obor kineziologie (věda zabývající se pohybem). Roku 1987 získal titul PeaDr. a roku 1997 se stal docentem Karlovy univerzity. Jeho habilitační práce měla téma „Senzomotorická diagnostika u bolestí zad a kořenových syndromů L5 a S1“. V roce 2012 byl jmenován profesorem Karlovy univerzity. Profesor Kolář je světově uznávaný fyzioterapeut, který se od počátku kariéry zabýval pohybovou patologií dětí. Od roku 1989 pracoval jako odborný asistent na Klinice rehabilitace FDL UK (Fakulta dětského lékařství Univerzity Karlovy) v Motole. Od roku 1999 až doposud je přednostou Kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství 2. LF UK, zde je také proděkanem pro rozvoj a investice. Pavel Kolář se velmi aktivně věnuje publikační činnosti. Publikoval více než 140 odborných článků jak v českých odborných časopisech, tak v zahraničních impaktovaných časopisech. Pavel Kolář je zakladatelem diagnostického a terapeutického konceptu „Dynamická neuromuskulární stabilizace“ (DNS). Tento koncept je určen zejména pro fyzioterapii, ale také pro příbuzné medicínské obory. Základem konceptu jsou elementární principy lidské motoriky, které jsou ukazatelem stavu řídící funkce centrální nervové soustavy. Proto i prostým pozorováním pohybového chování jedince lze určit stupeň vyzrálosti centrální nervové soustavy a přesnosti řízení pohybů. Na základně diagnostiky lze velmi cíleně ovlivňovat posturální a lokomoční funkce pomocí speciálního cvičení. Zásadní ale je, že zpětná vazba ovlivňuje centrální nervovou soustavu a trvaleji upravuje pohybové vzorce z ní vycházející. Díky postupům tohoto konceptu dokážeme pohybovou úroveň jedince nejen diagnostikovat, ale i velmi cíleně a dlouhodobě ovlivňovat a optimalizovat. Prof. Kolář je v současnosti přednosta kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství ve FN Motol.

VÍCE INFORMACÍ

Radim Pařík - host Pavlíny Wolfové

06.06.2022 | 18:30 h

Radim Pařík je známý český vyjednávač, který za svůj život vyjednal více než dva tisíce smluv za desítky miliard korun. Absolvoval výcvik vyjednávání podle modelu americké FBI a program vyjednávání na Harvardu. Radim Pařík umí mluvit s lidmi. Umí to tak dobře, že se v říjnu účastnil největšího světového setkání profesionálních vyjednavačů v Curychu a že to na kurzech a přednáškách učí ostatní. Býval top manažerem a investoval miliardy eur, pak ale kariéru opustil, aby mohl pomáhat lidem se dohodnout. V rozhovoru vysvětluje, proč argumenty nefungují, proč se hádáme s těmi, které máme rádi, i proč považuje za svůj největší úspěch den, kdy na táboře zaujal partu puberťáků z dětských domovů.

VÍCE INFORMACÍ

ZÁVĚREČNÉ SETKÁNÍ SEZÓNY – venkovní grilování s muzikou

20.06.2022 | 18:30 h

Večer bude probíhat v zámecké zahradě. “70´s & 80´s RETRO PÁRTY” - venkovní grilování s hudbou, zpěvem a tancem. Nekonečně dlouhý večer proběhne v zámecké zahradě v RETRO stylu. Podávat se budou speciality z grilu, míchané letní koktejly, proběhne ochutnávka vín a nejlepší vzorky objednáme na příští klubovou sezónu. Dress code: Vícebarevné, živé a originální outfity připomínající sedmdesátá a osmdesátá léta jsou vřele doporučené a vítáné.

VÍCE INFORMACÍ

V případě, že byste se chtěli některého z následujících večerů zúčastnit, nebo se stát členem klubu, neváhejte nás kontaktovat na info@visionclub.cz, případně využijte formulář níže.
Souhlasím s tím, že poskytnuté osobní údaje budou zpracovány v nezbytném rozsahu pro účely zodpovězení mého dotazu, po dobu nezbytně nutnou, nejdéle však 24 měsíců. Další informace o zpracování mých osobních údajů společností VISION Business Club a.s., se nacházejí v Zásadách zpracování osobních údajů.